Pas disa muajsh spekulimesh, raportohet se është zbuluar gjinia e fëmijës së Meghan Markle dhe Princit Harry. Çifti u kanë treguar miqve të tyre se janë në pritje të një djali.

Pasardhësi do të mbajë vendin e shtatë në fron, duke ulur në vendin e tetë Princin Andrew. Raportohet se Meghan u tha mive të saj gjatë ‘babyshower’ se do bëhet nënë e një djali.