Aktorin e famshëm Andrew Garfield i dha fund lidhjes 4-mujore me këngëtaren Rita Ora me pretekstin se dëshiron që të ketë një jetë më private. E gjitha kjo thuhet se ka qenë një goditje shkatërruese për 28-vjeçaren, pasi i ka ardhur në mënyrë të papritur.

Por, menjëherë pasi i dha fund marrëdhënies që kishte me Orën, Garfield thuhet se nuk ka humbur aspak kohë dhe tashmë është në një tjetër lidhje. Përflitet se ai aktualisht po del me aktoren dhe komedianen e njohur Aisling Bea.