Një tjetër vit, një tjetër “Teen Choice Awards” epik me triumfin e “Marvel” dhe “Riverdale”.

Prezantuar nga Lucy Hale dhe David Dobrik, edicioni i 2019-s u zhvillua në Hermosa Beach, Kaliforni, ku u vlerësuan në shumë kategori filma, seriale dhe muzika.

“Avengers: Endgame” pati shumë arsye për të festuar, me Robert Downey Jr dhe Scarlett Johansson që u vlerësua si aktorët më të mirë, por edhe vetë filmi mori shumë çmime.

Në seksionin e muzikës, Shawn Mendes ishte ylli i mbrëmjes. Ndërsa Taylor Swift u vlerësua me çmimin “Ikona e vitit”.

 

FILM

Choice action movie – Avengers: Endgame

Choice action movie actor – Robert Downey Jr (Avengers: Endgame)

Choice action movie actress – Scarlett Johansson (Avengers: Endgame)

Choice sci-fi/fantasy movie – Aladdin Choice sci-fi/fantasy movie actor – Will Smith (Aladdin)

Choice sci-fi/fantasy movie actress – Naomi Scott (Aladdin)

Choice drama movie – After Choice drama movie actor – Hero Fiennes Tiffin (After)

Choice drama movie actress – Josephine Langford (After)

Choice comedy movie – Crazy Rich Asians Choice comedy movie actor – Noah Centineo (The Perfect Date)

Choice comedy movie actress – Laura Marano (The Perfect Date)

Choice movie villain – Josh Brolin (Avengers: Endgame)

Choice summer movie – Spider-Man: Far From Home

Choice summer movie actor – Tom Holland (Spider-Man: Far From Home)

Choice summer movie actress – Zendaya (Spider-Man: Far From Home)

 

 

TV

Choice drama TV show – Riverdale

Choice drama TV actor – Cole Sprouse (Riverdale)

Choice drama TV actress – Lili Reinhart (Riverdale)

Choice sci-fi/fantasy TV show – Shadowhunters

Choice sci-fi/fantasy TV actor – Jared Padalecki (Supernatural)

Choice sci-fi/fantasy TV actress – Katherine McNamara (Shadowhunters)

Choice action TV show – MacGyver

Choice action TV actor – Stephen Amell (Arrow)

Choice action TV actress – Gabrielle Union (LA’s Finest)

 

MUZIKA

 

Choice male artist – Shawn Mendes

Choice female artist – Billie Eilish

Choice R&B/hip-hop artist – Cardi B

Choice rock artist – Panic! At The Disco

Choice song: female artist – Lauren Jauregui (Expectations)

Choice song: male artist – Louis Tomlinson (Two Of Us)

Choice pop song – Ariana Grande (thank u, next)

Choice R&B/hip-hop song – Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus (Old Town Road [Remix])

Choice Summer Song – Shawn Mendes and Camila Cabello (Senorita)