Adele ndërpreu koncertin në Zelandën e Re për t’u solidarizuar me viktimat e sulmit terrorist në Londër. Gjatë performancës ne Auckland, këngëtarja britanike u shpreh thellësisht e mallëngjyer për viktimat dhe familjet e tyre, u dedikoi si homazh këngën “Make You Feel My Love”.

Në sulmin terrorist në Londër mbeten të vdekur tre persona dhe dhjetëra të tjerë u plagosen.